Nemyslete na
růžového Slona!

Laboratoř osobního rozvoje

Sebekoučování v praxi
Vytvořeno:Březen 13th, 2015
Autor: Robert Kačeňák

Tak jsem si říkal, že vás jistě bude zajímat, jak pokračuje moje sebekoučování ve zvyšování kondice před mojí cestou za trekem do Nepálu.

Neměl jsem sice tolik času, kolik bych si přál, protože jsem v tomto týdnu spustil portál www.elitecoaching.cz, ale stejně se děly věci. Čtěte dál.

 

Minule jsem na celkovou relaxaci doporučoval pravidelný sport. Na udržení motivace potom dvě věci: 1. Přijmout výzvu a 2. Rozkouskovat si náročný úkol na menší, zvládnutelné úseky. (Celý článek  ZDE)  Zkoušeli jste to? Jak vám to zatím funguje?

 

Mně parádně! Zrovna dnes jsem na vás všechny myslel při běhání na pásu, protože vás všechny chci podpořit svým příkladem. Nadále pravidelně běhám a moje kondice se zlepšuje. Dneska jsem udělal v rámci hodiny běhu jenom 3 pětiminutové přestávky na rychlou chůzi (to je 50% zlepšení!). Běhání mi šlo o něco lépe i díky tomu, že jsem použil další koučovací techniku.

 

Na světe existuje několik koučovacích přístupů, které se od sebe více, nebo méně liší. Já měl to štěstí, že jsem absolvoval školu The Inner Game. Jednou z unikátních věcí, které v koučování Tim Gallwey používá, je vnímání prvního a druhého Já. Nebudu vás teď nudit podrobnostmi, ale pokud necháte převzít otěže své druhé Já, dějí se zázraky.

Když mi dnes začínal docházet dech a ohlašovalo se píchání v boku, rozhodl jsem se využít své druhé Já.

 

1a2

 

Kouzlo, jak odstavit první Já na druhou kolej, spočívá v nalezení kritické proměnné. Když jsem se pak na ni zaměřil (překvapivě to byl pocit v mém dolním rtu), najednou se mi běželo mnohem lépe. Nechal jsem druhé Já, aby převzalo kontrolu. Potíže s dechem se ztratily a já běžel hladce a v rytmu. Tak ubíhala minuta za minutou a já si prostě jenom užíval běhání. Jediné, co mě vyhazovalo z tohoto úžasného stavu, bylo ego. Úžas nad tím, jak tato technika funguje, a myšlenky na výkon, mě občas rušily koncentraci na kritickou proměnnou. Běh se tak místy znovu stával znovu namáhavým cvičením. Naštěstí když už jednou víte, jak na to, tak se zase rychle vrátíte k druhému Já a tím k nejlepšímu možnému výkonu. Stačí se rozhodnout. Inspiraci jak se dopracovat k dobrým rozhodnutím vám může poskytnout i můj dřívější článek  na blogu: 3 rady jak dělat lepší rozhodnutí.

Držím vám palce v dosahování cílů!

 

Líbil se Vám tento článek? Doporučte na přečtení přátelům nebo nás podpořte odkazem na Vašich stránkách.

Rubriky:KoučŠtítky:

2 Odpovědi

  1. Michal Kučera napsal:

    Takze v kvetnu bezime maraton spolecne? Asi bych mel zacit opet trenovat ;-)
    Vse dobre preji,
    Michal Kucera

Napsat Komentář

Starší příspěvky:
Co dělat, když si psychoterapeut protiřečí.

Přednedávnem jsem narazil při své konzultaci s klientkou na jeden na první pohled neřešitelný problém.   Vy, kdo už znáte...

Zavřít