Nemyslete na
růžového Slona!

Laboratoř osobního rozvoje

Žít život za „svými sny“ – realita nebo fikce?
Vytvořeno:Březen 21st, 2014
Autor: Karolína Šrahůlková

Hned na začátku mého příspěvku na blog jsem chtěla položit otázku, jestli máte životní sny. Ale tahle otázka mi po krátkém uvažování přišla poněkud zbytečná. Kdo by je přece neměl. Každý z nás je má. A jedná se o nejrůznější sny. Někdo se chce podívat na tropický ostrov, jiný si chce koupit nové auto, někdo chce zhubnout, jiný chce vyšplhat na Mount Everest. Sny ale nemusejí být jen materiální povahy, snem může být i být šťastný či sebevědomější. Ale jak dosáhnout fenoménu „žití za svými sny“?

 

Mít splněné téměř všechny sny.

 

Být spokojený, naplněný svými touhami, být úspěšný, být sám sebou, dělat to, co opravdu chci a ne to, co chtějí ostatní. Možná si myslíte, že je to nereálné, ale mě to tedy jako nereálné rozhodně nepřijde. Řeknu vám příklad jednoho obrovského splněného snu. Herbert Schwarz je zakladatel firmy Touratech, která se zabývá výrobou doplňků pro motocykly. Se svoji manželkou tuto firmy založili před více než dvaceti lety. A dařilo se jim. Již několik let si splní své sny na cestách po světě. Projeli již téměř celý svět. Jen oni, jejich milované motorky a každý den spolu s novým dobrodružstvím. A začínali od nuly, stejně jako mnoho dnešních úspěšných podnikatelů. Tomu říkám plnit si své sny. Oni totiž toho fenoménu dosáhli, žijí život za „svými sny“.  Ale jak se do toho opřít a opravdu si plnit své sny? Zde je 5 rad, které vám v tom mohou pomoct:

 

1. Ať už chcete skočit padákem, mít víc peněz či se podívat za hranice naší vlasti, nejdůležitější je se nebát a udělat ten první krok. Téměř každý sen je splnitelný, jen se do toho pořádně opřít a hlavně vytrvat. Strach z nových věci a neúspěchu nás až příliš často svazuje. Nenechte se jím proto svázat.

 

2. Mějte přesný plán vašeho vítězství, tedy splnění vašeho snu. Je potřeba se totiž zamyslet nad tím, co musím udělat, aby se mi sen splnit. Musím více pracovat? Musím si najít jinou práci? Musím začít podnikat? Musím změnit svou životosprávu? Musím si s někým promluvit? Všechny tyto otázky vám pomohou s tím vše si naplánovat.

 

3. Představte si, že už se vám váš sen splnil. Když to uděláte, bude se vám zvyšovat vaše vnitřní motivace a dosáhnete tak snadněji svého snu.

 

4. Za každý nový krok, který jste již udělali, se pochvalte a buďte vděční za to, čeho jste již dosáhli. Vedoucí vám zvedl plat a vy tak můžete jet do Egypta? Radujte se z toho!

 

5. Sebevzdělávejte se. Tento poslední krok se vám možná může zdát zvláštní, ale právě mě se při dosahování mých snů nejvíce osvědčil. Proč, ptáte se? Protože díky sebevzdělání jsem zlepšila svoji komunikaci, motivaci, kreativitu a stala jsem se úspěšnějším člověkem, který si jednodušeji plní své sny. Osobně velmi ráda využívám k sebevzdělání audioknihy s tématikou osobního rozvoje. Tato varianta se mě osobně  osvědčuje úplně nejvíc, jelikož mě učí mě naslouchat (to je důležité v oblasti komunikace) a vzdělávat se tak ušima (a navíc nikde nemusím tahat těžké knihy – audioknihy mám ve svém mobilním telefonu stále při sobě). Využívám je z toho důvodu, že se dají poslouchat při sportu nebo při dlouhých pracovních cestách autem. Využiji tak čas, který nemůžu věnovat ničemu jinému. Asi nejvíc se mi v této oblasti osvědčila audiokniha Jak být úspěšný sám před sebou od mého oblíbeného spisovatele a autora světových bestsellerů, Richarda Dennyho. Odkaz na audioknihu najdete zde.

 

Na závěr malé povzbuzení pro vás všechny – myslete na to, že i ten nejbláhovější a nejbláznivější sen se vám může splnit. Stačí udělat jediné. Probudit se.

 

Líbil se Vám tento článek? Doporučte na přečtení přátelům, nebo nás podpořte odkazem na Vašich stránkách.

Rubriky:Mozek Osobní rozvojŠtítky:,

Napsat Komentář

Více v koučink
Vaše šťastná třináctka aneb 13 věcí, které psychicky odolní lidé nedělají.

Lidé, kteří jsou psychicky silní a odolní vykazují jisté společné znaky. Jaké to jsou?   Někdy v životě bývá užitečné nejprve...

Zavřít